بازیابی تصاویر حذف شده دوربین مداربسته

بازیابی فیلم دوربین مداربسته

در دنیای امروزه نقش کاربردی بالایی دارند و برای شناسایی مجرمان و اثبات جرم و …

تصاویر دوربین های مداربسته بسیار پر نقش هستند و فیلم هایی که ذخیره می شوند توسط سیستم DVR در هاردهای مربوطه ذخیره سازی می شوند که در بعضی مواقع شما نیاز به بازیابی اطلاعات دوربین مدار بسته dvr دارید

این اطلاعات در بسیاری موارد کارساز هستند و نقش مهمی دارند اما بعضا با کوچکترین آسیبی به سیستم DVR اطلاعات پاک می شود و دیگر قابل دسترسی نمی باشند.

ما با توجه به نیاز سیستم قضایی و احترام به حقوق شهروندی ، و با پشتوانه به بیش از یک دهه تجربه درخشان پیرامون ارائه خدمات کارشناسی در زمینه

سیستم های امنیتی و مداربسته و تصاویر صحنه جرم برای اقدام به تهیه و راه اندازی مجموعه پزشکی قانونی ادله دیجیتال در کشور نموده ایم.

با افتخار اعلام میداریم که این مجموعه تنها مرجع ارائه خدمات کارشناسی قضائی پیرامون : بازیابی استخراج تجزیه و تحلیل اطلاعات موجود و حذف شده سیستمهای امنیتی،
دوربین مدار بسته DVR و NVR بصورت تخصصی می باشد

بازیابی اطلاعات دوربین مدار بسته DVR

با دستگاه های مجهز و مخصوص برای این نوع از هاردها انجام می گیرد
شایان ذکر است که بازیابی اطلاعات دوربین مدار بسته DVR به دلیل تفاوت داشتن در نوع فرمت ذخیره سازی،
با دیگر فرمت های ویدئویی کاملا فرق می کند بهمین لحاظ پیچیده می باشد
که این امر نیازمند تجربه ، مهارت و ظرافت کافی برای بازیابی اطلاعات دوربین مدار بسته DVR می باشد.

نکته مهم دیگر در بازیابی اطلاعات هاردهای DVR

این است که مدت زمان حفظ اطلاعات در این دستگاهها محدود است که این محدودیت بستگی به تعداد دوربین های متصل به دستگاه و کیفیت ضبظ تصاویر دارد .

مثلا یک هارد یک ترابایت با چهار دوربینِ دارای کیفیت معمولی نهایتا می تواند ۱۰ روز اطلاعات را ذخیره نماید و روز یازدهم مجبور خواهد شد اطلاعات روز اول را پاک کرده و روی آن ضبط نماید و به همین ترتیب اطلاعات روز دوازدهم روی روز دوم ضبط خواهد شد .حال اگر کسی در روز دوازدهم اطلاعات روز اول را بخواهد دیگر چنین امکانی وجود ندارد زیرا اطلاعات روز اول از بین رفته و بلافاصله اطلاعات جدید روی آن ریخته شده که اصطلاحا اور رایت شده . لذا در این موارد شانس دستیابی به تصاویر مورد نظر کاهش می یابد.

بازیابی فیلم دوربین مداربسته ، برگرداندان فیلم پاک شده

در بازیابی اطلاعات DVR چند مشکل پیش رو می باشد.

همانطور که می دانید دستگاه‌های DVR جزو دستگاه‌های امنیتی می باشند لذا اطلاعاتی که در آن ذخیره میگردند تماما بوسیله چیپست روی برد DVR کد گذاری و رمز گذاری شده سپس به داخل هارد انتقال می یابد .لذا این اطلاعات به هیچ وجه در ویندوز و دستگاه های دیگر حتی با همان برند و مدل نیز دیگر قابل شناسایی نخواهد بود ، لذا هر DVR فقط هارد خودش را می شناسد .حتی اگر بعنوان مثال شما هارد DVR خودتان را در بیاورید و هارد دیگری جهت تست داخل DVR بگذارید و بعد تصمیم بگیرید که همان هارد اولیه خودتان را دوباره داخل دستگاه قرار دهید قطعا دستگاه دیگر هارد اولیه را نخواهد شناخت و دستگاه پیغام و دستور فرمت صادر مینماید و با انجام دستور فرمت اطلاعات شما از شما خداحافظی خواهند کرد .

بهتراست بدانید فیلم هایی که دوربین ضبط می کند در DVR ذخیره می شوند فرمتی مانند فرمت فیلم های معمولی ندارد و نمی توان این فیلم هارا در ویندوز و یا برنامه های معمولی مشاهده کرد

به همین دلیل امکان بازیابی آنها با نرم افزار های معمول ریکاوری وجود ندارد و بازیابی و ریکاوری آنها به تجهیزات ، تخصص و تجربه بالایی نیازمند است .

این مجموعه با بهره گیری از دستگاهها و تجهیزات مختلف و نوین توانسته به راحتی انواع مدلهای DVR را بازیابی نماید و اطلاعات آنرا با همان کیفیت در اختیار مشتریان قرار دهد

که این توانایی حاصی چندین سال تجربه کارشناسی در مراجع مختلف قضایی / امنیتی / نظامی و انتظامی سراسر کشور و بهره گیری از قویترین تجهیزات میسر گردیده است .

چند نکته برای جلوگیری از بین رفتن اطلاعات هارد DVR

به هیچ عنوان هارد دیسک دوربین مدار بسته را از سیستم DVR جدا نکنید ، زیرا ممکن است در هنگام اتصال دوباره ، هارد دیسک توسط DVR فرمت شود و این باعث رساندن آسیب به اطلاعات شما می شود.

توجه داشته باشید که فیلم ها ی دوربین مداربسته در چه مدتی دوباره نوشته می شوند ، (یعنی دوره زمانی ذخیره کردن اطلاعات در دوربین چه محدوده ای دارد.)

برای سیستم های خود از منبع تغذیه ی مناسب استفاده کنید زیرا ممکن است نوسانات برق باعث ازبین رفتن اطلاعات و حتی هارد دیسک شما شود.

نتیجه گیری

نظر به اینکه سیستم تجزیه و تحلیل قانونی و نیز بازیابی اطلاعات تجهیزات الکترونیکی. انحصارا و برای اولین بار توسط مرکز ارائه کارشناسی قضائی ادله الکترونیک،

جرائم خاص 

جهت بازیابی فیلم دوربین مداربسته قرار گرفته و لازمه مراجع محترم قضایی,

اطمینان از فرآیند اقدامات یادشده و نیز احراز اصالت اسناد الکترونیکی میباشد.

قبل از هرگونه دستکاری با تجهیزات کپی رایت شده ،با این کارشناسی تماس بگنتیجه گیریس